پایگاه دانش یسنا

پایگاه دانش یسنا

دانستن توانستن است (اثری از کن بلانچارد)

میدونستی یسنا تنها نرم افزار موجود در کشور هستش که بجای نرم افزار فروشگاهی سیستم عامل امن فروشگاهی میده ؟

اطلاعات دپارتمان ها و زیرگروه ها

دپارتمان ها (Departments) یکی از پارامترهای کلیدی در بخش انبار یسنا می باشد. اهمیت بالقوه این پارامتر در توانمندی آن در مپ شدن با تفصیلی یا معین در بخش حسابداری می باشد که می تواند فرایند تفکیک درآمد حاصل از فروش و نیز موجودی و بهای تمام شده را در سیستم ارسال اسناد خودکار حسابداری تسهیل سازد. ضمن اینکه در لایه پایین تر امکان تعریف زیرگروه های هر دپارتمان (Categories) در سامانه فراهم شده است که می تواند در فروشگاه های بزرگ بویژه هایپرمارکت ها بسیار کار ساز و مفید باشد. چرا که گزارشات فروش را بسیار منظم و کارا نموده و نیز فرایند کد سازی را از روند ترتیبی خارج می سازد.

دپارتمان و زیرگروه در بخش صندوق

به منظور تعریف دپارتمان در بخش صندوق در صفحه تعریف کالای جدید واقع در مسیر F2 (کالاها) سپس کلید 1 (جدید):

بر روی کلید مرور … واقع در مقابل دپارتمان و زیرگروه کلیک نمایید.

حال در صورتیکه دپارتمان مورد نظر خود را مشاهده می کنید بر روی آن کلیک نمایید در غیر این صورت بر روی دپارتمان جدید کلیک نمایید.

در صورتیکه کلیدهای حرکتی را در پایین پنجره دپارتمان ها / زیرگروه ها مشاهده نمی کنید با کلیک بر روی این نوار وارد راهنمای فعال سازی کلید های لمسی شوید.

سیستم به صورت خودکار کد گذاری دپارتمان و زیرگروه را به صورت 3رقم 3رقم انجام می دهد. ترجیحا این مکانیزم را تغییر ندهید.

مثال: 101 دپارتمان 101001 زیرگروه

این روند را به طور مشابه برای زیرگروه به انجام رسانید.

دپارتمان و زیرگروه در بخش مدیریتی

وارد بخش مدیریتی شوید.

مطابق شکل در درخت فروشگاه من دپارتمان و زیرگروه قابل مشاهده است. هم چنین کالا در چارچوب درخت دپارتمان و زیرگروه نمایش داده می شود

بعنوان مثال با کلیک بر روی دپارتمان ها لیست دپارتمان ها نمایش داده می شود. با کلیک بر روی کلید جدید یا دوبار کلیک بر روی دپارتمان از پیش تعریف شده این پنجره نمایش داده می شود.

علاوه بر نمایش لیست زیرگروه های هر دپارتمان در پایین پنجره امکان مشخص نمودن تصویر دپارتمان به منظور همگام سازی با سایت و اسنپ فود فراهم شده است.

دپارتمان و زیرگروه در لیست کالای پیشرفته

به منظور تسهیل امر تعریف و ویرایش اطلاعات کالاها دو لیست کالای دیگر در چارچوب اکسل مانند و نیز درختی توسط تیم تولید یسنا طراحی و پیاده سازی شده است که در مقالات جداگانه ای به طور مفصل به آن پرداخته شده است. در این دو لیست صفحه تعریف کالا به شکل زیر مشاهده می شود.

تعریف کالا و سایر پارامتر ها در این فرم به صورت بسیار کاربر پسند طراحی و پیاده سازی شده است و از سرچ هوشمند یسنا بهره می برد.

Leave a Comment

WC Captcha 76 − = 70

On this page