پایگاه دانش یسنا

پایگاه دانش یسنا

دانستن توانستن است (اثری از کن بلانچارد)

میدونستی یسنا تنها نرم افزار موجود در کشور هستش که بجای نرم افزار فروشگاهی سیستم عامل امن فروشگاهی میده ؟

PDA

PDA چیست و چه کاربردی دارد؟

Personal Digital Assistant  یا به اختصار PDA ها که با نامهاي Hand Held، Mobile Computer، Data Collector  نيز در ايران شناخته می شوند و در واقع کامپیوترهايی قابل حمل و کوچک با صفحات لمسی هستند که با استانداردهایی بسیار خاص به ویژه در بخش بدنه از لحاظ مقاومت در مقابل ضربه ، سقوط ، پاشش آب و… تولید می شوند و نیز قابلیت افزوده شدن امکاناتي نظير اسکنر بارکد یک و دو بعدی ، قرائتگر RFID ، شبکه بيسيم ، شبکه GSM ، GPS ، بلوتوث و دوربين را دارا می باشند. 

موارد استفاده از PDA

تقریبا در هر مکانی که نیاز به جمع آوری و پردازش اطلاعات به صورت مکانیزه باشد، میتوان از این دستگاه استفاده نمود. برای مثال میتوان از زمينه های فروش مویرگی، ردیابی سیستم پخش مویرگی، انبارداري ، انبار گردانی ، مدیریت موجودی، اتوماسيون فروش ، آمارگيري ، رهگیری محصول، بسته یا مدارک، بازرسی ، خدمات پس از فروش و بسیاری از حوزه های دیگر نام برد .

مزایای استفاده از PDA

با استفاده از PDA می توان سرعت و دقت کار واحدهای هر سازمان را افزایش داده و درصد اشتباهات و مغایرات را کاهش دهیم که باعث صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان و هزینه های عملیاتی خواهد شد.در حال حاضر اکثر واحدهای صنعتی، تولیدی، بازرگانی و خدماتی با استفاده از نرم افزارهای کاربردی در محیط کامپیوتر و بانکهای اطلاعاتی کارآمد ، مجموعه فرایندهای عملیاتی دفاتر ستادی خود را مکانیزه نموده اند لیکن بخشهای در حال حرکت این سازمانها غالبا با استفاده از روشهای دستی فعالیت خود را به انجام رسانده و نتایج آن را بر روی فرم ها و گزارشات مختلف به دفاتر ستادی منتقل    می نمایند . به منظور پاسخگویی به این نیاز ، شرکت یسنا سیستم به عنوان تخصصی ترین مرکز فروش و خدمات پس از فروش و نماینده انحصاری پی دی ای صنعتی OPTICON در ایران با ارائه راه کارهای جامع ، علمی و نوین مبتنی بر تکنولوژی های مدرن، افزایش سرعت عمل، کاهش خطای انسانی و تسهیل فرآیندها را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد.

کاربرد PDA در دریافت و تحویل بار

با استفاده از PDA در این حوزه می توان، موقعیت هر ماشین حمل را به صورت لحظه ای ردیابی کرد و همچنین رانندگان می توانند بهترین ( کوتاهترین ) مسیر را انتخاب کنند و نیز اطلاعات مقصد را از مرکز دریافت و روی PDA مشاهده نماید. با استفاده از این راهکار می توان مسیر بسته ها را پیگیری نمود که در چه مرحله ای هستند، همچنین توقف رانندگان قابل ردیابی است.استفاده از این دستگاه در این حوزه باعث افزایش سرعت، بهبود خدمات مربوط به مشتریان و کاهش هزینه های عملیاتی خواهد شد. به طور کلی با توجه به انتقال سریع اطلاعات به کامپیوتر های اصلی مجموعه توسط دستگاه های PDA و همچنین سهولت استفاده از آنها، می توان در زمان و هزینه ها مدیریت ویژه ای را اعمال و به کاهش اتلاف آنها کمک کرد. کاهش حجم کاغذ در امور گزارش نویسی و انتقال اطلاعات به سازمان ها نیز با استفاده از دستگاه های PDA انجام پذیر خواهد بود.

کالیبراسیون صفحه لمسی تاچ Touch Calibration
کالیبراسیون صفحه لمسی تاچ Touch Calibration

به منظور کالیبراسیون صفحه لمسی PDA مراحل زیر

راه اندازی وایرلس Summit
راه اندازی وایرلس Summit

برای راه اندازی وایرلس دستگاه از منوی استارت

فارسی سازی PDA
فارسی سازی PDA

اگر با گشودن نرم افزار با حروف مربع

اتصال PDA به سرور نرم افزار
اتصال PDA به سرور نرم افزار

بعد از گشودن نرم افزار از پایین صفحه

انبارگردانی و گرفتن خروجی
انبارگردانی و گرفتن خروجی

انبارگردانی بر روی نرم افزار PDA مایکروسافت به

ویرایش اطلاعات کالا با PDA
ویرایش اطلاعات کالا با PDA

به منظور ویرایش اطلاعات پس از ورود به

اتصال به ویندوز 10 و نصب
اتصال به ویندوز 10 و نصب

برای اتصال ویندوز CE در ویندوز 10 به

Leave a Comment

WC Captcha 1 + 4 =

On this page